| Customization: | Available |
|---|---|
| Emitting Color: | Warm White |
| Diffuser: | PS Material |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | X289SAN Embedded LED Ceiling Light |
| Main Material | Aluminum |
| Power | 7W / 7Wx2 / 7Wx3 |
| Light Source | COB |
| CRI | Ra≥80 |
| Voltage | AC180-240V |
| Color Temperature | 3000K / 4000K / 6000K |
| Beam Angle | 12° / 24° / 40° |
| Application | Hotel, Engineering, Supermarket, Office, Residential |







Q1. When can I get the quotation?