| Customization: | Available |
|---|---|
| Beam Angle: | 15/24/36/50 Degrees |
| Input Voltage: | 220V |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Product Name | X777 LED Ceiling Spotlight |
| Main Material | Aluminum |
| Power | 7W / 12W / 18W / 30W |
| Light Source | Osram Lamp Beads |
| CRI | Ra85 |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 2700K / 3000K / 4000K / 6000K |
| Beam Angle | 15° / 24° / 36° / 50° |
| Application | Hotel, Engineering, Supermarket, Office, Residential |
| Model | Watts | Size | Cut-out | Lamp cup colour | Voltage |
| X777A | 7W | 67*H73mm | 56-57mm | White | 220V |
| X777A-1 | 7W | 67*67*H73mm | 56*56mm | White | 220V |
| X777A-2(round cup) | 2*7W | 131*67*H103mm | 125*59mm | White | 220V |
| X777A-3(round cup) | 3*7W | 193*67*H77mm | 187*59mm | White | 220V |
| X777A-2(square cup) | 2*7W | 120*67*H73mm | 110*56mm | White | 220V |
| X777A-3(square cup) | 3*7W | 105*83.2*H73mm | 110*56mm | White | 220V |
| X777B | 12W | 85*H91mm | 75-77mm | White | 220V |
| X777B-1 | 12W | 85*85*H91mm | 76*76mm | White | 220V |
| X777B-2(round cup) | 2*12W | 168*85*H95mm | 162*81mm | White | 220V |
| X777B-3(round cup) | 3*12W | 252*85*H95mm | 247*81mm | White | 220V |
| X777B-2(square cup) | 2*12W | 153*85*H91mm | 145*77mm | White | 220V |
| X777B-3(square cup) | 3*12W | 153*85*H91mm | 145*77mm | White | 220V |
| X777C | 18/30W | 108*H124mm | 95-97mm | White | 220V |
| X777C-1 | 18/30W | 108*108*H124mm | 96*96mm | White | 220V |
| X777C-2(round cup) | 2*18W 2*18W | 216*108*H127mm | 210*100mm | White | 220V |
| X777C-3(round cup) | 3*18W 3*18W | 324*108*H127mm | 317*100mm | White | 220V |












Q1. When can I get the quotation?